Drake bën homazhe për Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë në videon ‘Polar Opposites’

30
Sigal

Ndërsa Shqipëria feston pavarësinë e saj, Drake vjen në mënyrë metaforike duke valëvitur flamurin dhe duke treguar çdo lloj vlerësimi shqiptar në videoklipin më të fundit nga albumi i tij “For All The Dogs”.

Të mërkurën, një ditë pas Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë, Drake hodhi pamjet për “Polar Opposites” … ku ai dhe djemtë në video janë veshur me xhaketa të kuqe, duke përshkruar ngjyrat e kombit.

Ai shpenzon pjesën më të madhe të videos duke luajtur poker me ekuipazhin e tij në Shqipëri në atë që duket të jetë një anije e ulur në detin Adriatik.

Drake gjithashtu tregoi njohuritë e tij gjeopolitike duke përmendur krizën e vazhdueshme të Shqipërisë në Kosovën e Veriut me Serbinë në tekstin e këngës — “Nuk e di se si i bëjnë gjërat në Prishtinë/Unë thjesht e di që tensioni po rritet”.

Kënga e re është perfekte për plotësimin e statistikave … Spotify njoftoi sot “Wrapped” të saj vjetore dhe Drake u rendit në vendin e katërt në mesin e artistëve botërorë pas The Weeknd, Bad Bunny dhe Queen of Pop Taylor Swift.

Por, çfarë kanë bërë për Shqipërinë?!?