Bleona feston ditëlindjen, ja sa vjeç bën këngëtarja

590
Sigal

Më shumë se 3 dekada në skenë dhe ajo s’ka ndërmend të ndalet. Bleona, artistja shqiptare që numëron me dhjetëra hite, po e feston ndryshe këtë ditëlindje, duke ia kushtuar të gjithën 35 viteve që numëron në skenë, që prej daljes së parë kur ishte ende fëmijë. Duket sikur ajo e dinte që atëherë që skena do të ishte shtëpia e saj në vitet që do pasonin, ndaj edhe punoi fort për arritur sot karrierën internacionale, me disa rekorde për të festuar, si vendet e para në renditjen e Billboard, apo rolet në filma dhe seriale me artistë shumë të njohur në Hollywood. Nëse do të bënim një retrospektivë të debutimeve të saj në vite, lista do të ishte kjo…

KENGET

#Haters (Radio Edit) Ft Bes Kallaku (2020)

Su Di Noi (2019)

Monster (2018)

I Don’t Need Your Love (2018)

Wicked Love (2018)

Take You Over (2015)

F**K You I’m Famous (2014)

Still in Love (2014)

Take It Like A Man (2013)

Without You (2013)

Pass Out (2012)

Show Off (2011)

Magnetic (2008)

Mandarin (2007)

Luaj Luaj (2007)

Mamma Mia (2007)

E Le Le Le Lejme (2007)

E Di Qe Ke Shume Deshire (2007)

Qejfin Gruas Mos Ja Prish (2007)

Ti S’e Ke Idene (2007)

Dua (2007)

Nuk Dua Ta di (2007)

Mama Mia (2007)

Number One (2007)

Pse Unazen Time Mban (2007)

0 Tolerance (2007)

Hallal E Ke (2006)

Kallma cigaren (2006)

S’Dua (2005)

Boom Boom (2005)

Ti Nuk Di As Me Ma Lyp (2003)

E Di Qe Ti Me Do (2003)

Pres Nga Ti Vec Nje OK (2003)

Shiko Punen Tende (2003)

Mbreti Pa Mbreteri (2003)

Mos E Prish Magjin (2003)

Duet Me Koronen (2003)

Une Te Kisha Vetem Ty (2003)

Obobo Ci Bere Vetes (2003)

Puro Shqiptare (2003)

Rri Drejt Zoti Te Ndihmon (2003)

Une Jam E Zjarrte (2003)

Mos E Prish Magjine (2003)

Ik Meso Si Dashurohet (2002)

Ob Bo Bo Bo BoBo (2002)

Blsh Blah Blah (2002)

Do Te Te Dua Neser (2002)

Ca Na Duan Ca I Duam (2002)

Ky Shi A Bie Dhe Per Ty (2002)

Mi Kthe Te Gjitha (2002)

Pyes Te Dashuruarit (2002)

Po ku Je Fshehur (2002)

Quame Te Vdekur (2002)

Ekstravagantja (2002)

S’me Behet Vone (2001)

Nuk Gjen (2001)

Pa Ty (2001)

Po Ku Je Fshehur (2001)

Dua Cfare Dua (2000)

Po Digjem Nga Malli (1999)

Thirrje (2000)

Nese Me Do Fort (1999)

Ndale Lotin (1999)

Kam Dy Djem Ne Mehalle (1999)

Kam Qejfin Tim (1998)

Ja Tirana (1999)

Perse Te Vuajme (1998)

Ti Ti (1998)

Nuk Me Mashtron Dot (1997)

Era (1997)

Adoleshenca (1996)

Mos Ik (1996)

De Prape Jam Kthyer ((1996)

Vetemashtrimi (1996)

Lermeni (1995)

Si Te panjouhr (1995)

A Ti Besoj (1994)

Image

ALBUMET

Kam Qejfin Tim (1998)

Nese Me Do Fort (1999)

S’me Behet Vone (2001)

Ik Meso Si Dashurohet (2002)

Ti Nuk Di As Me Ma Lyp (2003)

Boom Boom (2005)

Greatest Hits (Live) (2006)

Mandarin (2007)

Image

Bleona Qereti, duke kenduar, ne naten finale te festivalit Kenga Magjike, 2008, ne Pallatin e Kongreseve.

EP’s

Take It Like A Man  (2013)

Take You Over (2015)

Wicked Love (2018)

Monster (2018)

IDNYL (2018)

Image

FILMA DHE SHOW

True Justice (2012)

Euros Of Hollywood (2014)

Dead Trigger (2017)

$211 (2017)

Falco (2019)

Paper Empire (2020)