Ariana Grande kërkon divorcin pas dy vitesh martesë

56
Sigal

Ariana Grande dhe Dalton Gomez po divorcohen.

Këngëtarja paraqiti kërkesën për divorc të hënën. Ajo përmendi “dallimet e papajtueshme” si arsye për ndarjen, tha një burim për CNN.

Ylli i “Thank U, Next” dhe Gomez u martuan në vitin 2021.

Ariana Grande kërkon divorcin pas dy vitesh martesë

Dasma e tyre erdhi dy vjet pas fejesës së Ariana-s me komedianin Pete Davidson.

Ariana dhe Dalton bënë publike lidhjen në vitin 2020, me publikimin e këngës së saj të vitit 2020 “Stuck with u”. Gomez u shfaq në videoklipin e këngës.

Ariana Grande kërkon divorcin pas dy vitesh martesë

Ata shpallën fejesën po atë vit. Spekulimet për ndarjen nisën në korrik, kur Ariana u fotografua pa unazën e martesës.