Aktorja tani gati 70 vjeçe, por duket si një vajzë e re

382

Eliane Teresinha Giardini është aktore e njohur braziliane, e cila është lindur më 20 tetor të vitit 1952.

Sigal

Ajo njihet për role të shumta, një ndër të cilat ka qenë edhe roli në serialin”O Clone”.

Nga viti 1973 deri në vitin 1997 ajo ka qenë e martuar me aktorin Paulo Betti, me të cilin ka dy vajza: Julianan dhe Marianan.

”O Clone” ka qenë telenovelë braziliane që ishte zhvilluar në Rede Globo nga 1 tetori i vitit 2001 deri më 14 qershor të vitit 2002.