Sigal

Aktroi i njohur Eddie Murphy, do të bëhet baba për herë të 10-të. Lajmin e kanë bërë të ditur burime panë çiftit në një intervistë për revistën ‘People’.

Aktori 57-vjeçar pret një fëmijë së bashku me të dashurën e tij australiane, 39-vjeçaren Paige Butcher.

Murphy, aktori i filmave komik ka një marrëdhënie që prej vitit 2012 me aktoren australiane Butcher dhe janë prindër të një vajze 2-vjeçare, me emrin Izzy.

Ndërkohë nga ana tjetër Eddie Murphy ka dhe 8 fëmijë të tjerë nga marëdhëniet e mëparshme.