Aktori i njohur do të bëhet baba për herë të gjashtë

118

Ai tha se ishte ‘çmendurisht i dashuruar’ me të në fillim të këtij viti dhe nuk vonoi shumë që Jude Law dhe bashkëshortja e tij Phillipa Coan të japin lajmin e bukur që janë në pritje të një fëmije.

Coan, 32 vjeç, zbuloi barkun e saj të rrumbullakosur pasi doli për pazar nëpër dyqane bashkë me bashkëshortin e saj, pak më shumë se një vit pasi u martuan.

Ajo ishte veshur me rroba pas trupit ndaj ishte e qartë të shihje barkun, ndërsa aktori 47-vjeçar, mbante çantat pas daljes nga një dyqan, në veri të Londrës.

Çifti që dolën hapur bashkë që në vitin 2015, u martuan në Old Marylebone Town Hall në Londër, tre muaj pasi aktori njoftoi fejesën e tyre.

Law ishte martuar më parë me aktoren dhe stilisten Sadie Frost, por dyshja u divorcua në 2003.

Ata kanë tre fëmijë – Rafferty, 23 vjeç, Iris, 19 vjeç dhe Rudy, 17 vjeç.

Aktori gjithashtu ka një vajzë të quajtur Sophia me modelen Samantha Burke, dhe një tjetër vajzë të quajtur Ada me këngëtaren Catherine Harding.