Uthulla e mollës si eliksir i bukurisë

483
Uthulla e mollës është nga produktet më të mira që rekomandohet në kuzhinë, por edhe për pastrimin dhe shkëlqimin e fytyrës.
Eliminon yndyrën e lëkurës.
Pastron aknet.
Ndihmon për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës.
I jep shkëlqim lëkurës.
Përdorimi:
Në një filxhan kafe hidh 2 lugë gjelle uthull molle dhe pastaj holloje me pak ujë (uthulla përmban acid dhe nëse nuk e hollon me ujë, mund të ta thajë lëkurën). Aplikoje në fytyrë dhe mbaje për rreth 20-30 minuta. Më pas, shpëlaje si zakonisht. Nëse do ta bësh çdo darkë këtë maskë për të paktën 4 javë, ndryshimet do t’i ndiesh shumë shpejt.
Sigal