Ballina Shëndetësi Pureja e domateve është fantastike për pastrimin e fytyrës

Pureja e domateve është fantastike për pastrimin e fytyrës

428
Një fytyrë e pastër, pa njolla nuk është dhe aq e lehtë për tu pasur, pasi kërkon trajtimet dhe produktet e duhura. Duke e ditur këtë, Shije ju jep një sugjerim fantastik, një maskë natyrale me domate, të cilat duhet t’i bëni pure me një blender apo me një rende.
  • Mjafton 1 ose 2 kokrra domate, i prisni në copa dhe i shtypini derisa të krijohet një masë si tip pureje.
  • Shtojini disa pika limoni dhe pak mjaltë.
  • Më pas vendoseni në fytyrë dhe lëreni për 15-20 min. Aciditeti që përmban domatja dhe limoni do të bëjnë një pastrim të thellë të lëkurës ndërsa mjalti do ta hidratojë dhe do ta bëjë lëkurën më të shndritshme.