Sigal

Ju duhet vetëm një domate dhe sodë buke. Ja çfarë bën kjo dyshe e mrekullueshme….

Kjo maskë e përgatitur nga ju lufton në mënyrë të përkryer thatësinë e lëkurës. Vitamina K heq pigmentimin e tepruar, vitamina H dhe zinku ndihmojnë në rigjenerimin e qelizave të lëkurës, kaliumi hidraton ndërsa kalciumi zbut dhe rinovon lëkurën.

Ja formula: 

Ju duhet një domate e qëruar mirë dhe e shtypur.

E shtoni në një tas dhe e trazoni së bashku me dy lugë gjelle sodë buke.

Aplikojeni në fytyrë për 20 minuta.

Shpëlajeni në fund me ujë të bollshëm.