Ja si të kuroni dhimbjet e fytit me receta popullore

596
Dhimbjet e fytit mund të përkthehen si inflamacion i bajameve. Shumë mjekë thonë se është sëmundje mjaft e rëndë dhe pretendojnë se metoda e vetme e shërimit është operacioni, por kjo nuk është e vërtetë!
Në fakt, janë produktet natyrale që mund t’ju vijnë në ndihmë kur është fjala për dhimbjet e fytit dhe në disa raste mund të jenë shumë efektive.
Është fjala për farën qimnon, e cila ka veti të pabesueshme kurative të cilat janë përdorur shumë shekuj më parë. Shumë hulumtime kanë treguar se ky ilaç natyral është i njohur për trajtimin e grykëve dhe mund t’ju vijë në ndihmë në vetëm 4 orë! Tingëllon e pabesueshme, apo jo?
Këshillohet të shmangni kimikatet e shtrenjta që gjenden në ilaçe dhe të hidhni vështrimin nga kuzhina juaj dhe përbërësit e shëndetshëm.
Përbërësit e nevojshëm:
80 gr fara qimnon
200 ml ujë i filtruar
1 lugë çaji konjak ose uiski
Përgatitja:
Së pari hidhni farat e qimnonit në 1500 ml ujë dhe lerini të vlojnë për 15 minuta. Përzierja duhet të marrë ngjyrë të zezë dhe të trashet.
Më pas hidhni pjesën tjetër të ujit (50ml), dhe lereni të vlojë përsëri.
Përdorimi:
Merrni 1 lugë gjelle nga ky kombinim çdo 30 minuta dhe pas 2 orësh do të filloni të ndjeni lehtësim. Është e mahnitshme se pas orës së katërt, të gjitha simptomat do të zhduket.
Sigal