Hidhni në mjaltë një lugë kripë dhe vendoseni poshtë gjuhës. Rezultatet do ju mahnisin

663
Ndoshta mund të tingëllojë çuditshëm, por ky kombinim ju ndihmon në zgjidhjen e një problemi të madh…
A e keni vërejtur se në rrethin tuaj ka shumë njerëz që vazhdimisht ankohen se janë të lodhur gjatë gjithë kohës, apo ndoshta edhe juve ju ka ndodhur?
Për fat të mirë, ka një zgjidhje natyrale që mund të ju ndihmojë në rastet e mungesës së gjumit. Pjesa më e mirë është se shumica prej nesh e posedojmë këtë produkt në kuzhinën tonë.
Cili është sekreti i këtij ilaçi natyral?
Sekreti qëndron në kripën himalajane. Kjo lloj kripe është e mirë për migrenën, ndihmon gjëndrat veshkore të luftojnë kundër sëmundjeve të ndryshme, madje rregullon edhe peshën e trupit.
Duke përdorur kripën himalajane, mund të luftoni depresionin për shkak se ajo mund të ndikojë në nivelin e serotonins. Në fund, stabilizohen nivelet e melatoninës, hormoni që është i rëndësishëm për gjumë të mirë.
Vetëm bëjeni një përzierje me 5 lugë çaji mjaltë organik dhe një lugë çaji kripë deti himalajane dhe vëreni në një enë qelqi. Para gjumit, vendosni një sasi të vogël të përzierjes nën gjuhë.
Lëreni që të shkrihet, ndërsa ju kënaquni në gjumë. Të nesërmen, do të mahniteni nga ndryshimi!
Sigal