Sigal

Të flasim pak për flokët. Të gjitha vajzat dëshirojnë të kenë flokë të shëndetshëm pasi ato janë gjysma e bukurisë, por këtu merr “jetë” dhe problemi ynë kryesor.

Flokë pa shkëlqim, me maja dyshe, që nuk zgjaten prej kohësh… Duhet theksuar se disa nga faktorët që nuk na mundësojnë zgjatjen dhe forcimin e tyre janë përdorimi i përditshëm i tharëses, pjastra, ekspozimi ndaj nxehtësisë, mosaplikimi i maskave stimuluese.

Ja pse në këtë artikull sot ju ofrojmë një zgjidhje natyrale që do t’i bëjë flokët tuaj të bukur dhe të fortë.

Përbërësit kryesorë të kësaj maskë janë mjalti dhe kanella. Mund t’i përdorni për çdo lloj floku (të yndyrshëm, të thatë, të imët).

Përbërësit:

1 lugë çaji kanellë

1/2 një filxhan vaj ulliri

1 lugë çaji mjaltë

Përgatitja:

Shtoni 1/2 filxhan vaj ulliri në një tigan dhe vendoseni në zjarr. Kur vaji të bëhet mjaftueshëm i ngrohtë, e largoni nga zjarri dhe e vendosni menjëherë në një enë.

Pastaj, shtoni 1 lugë çaji kanellë dhe 1 lugë çaji mjaltë.

I miksoni me njëra-tjetrën duke përdorur një lugë, derisa të merrni një përzierje homogjene.

Përdorimi:

Aplikojeni këtë përzierje në flokët tuaj, me një furçë.

Lëreni të veprojë për 15 minuta.

Lani më pas flokët me shampo.

Përdoreni këtë maskë çdo ditë për një javë rresht. Do të vini re shumë shpejt ndryshimet dhe përmirësimet e para!