Sigal

Mollën në kuzhinën tuaj përveçse për ta ngrënë mund ta shfrytëzoni për një maskë fantastike për fytyrën.

Përbërësit:

1 mollë

1 lugë gjelle vaj ulliiri

Përgatitja:

Lani mirë mollën, qërojeni dhe e prisni në feta.

E shtoni në një blender dhe e kombinoni me vajin e ullirit.

Trazojeni për pak sekonda dhe maska është gati ta aplikoni në fytyrë.

E lini të veprojë për 15 minuta dhe në fund e shpëlani fytyrën.