Ballina Kërko

- rezultatet e kërkimit

Nëse ju nuk jeni të kënaqur me rezultatet, ju lutem të bëni një tjetër kërkim

Mehdi Pogaçi: “Fyerja që Saimir Tahiri u bëri kapterëve është një turp i madh...

Dje, duke ndjekur seancën e Parlamentit Shqiptar,  çuditërisht, dëgjova të dilte nga goja, them goja, shprehjen e zotit Tahiri për Presidentin e Republikës. U...

Rezervuarët e Beratit po bëhen të rrezikshëm, shkak digat e dëmtuara

Flet për "Telegraf", drejtori i Bordit të Kullimit, Artur Çepani: "Do të bëjmë rehabilitimin e tyre!" Në Qarkun e Beratit numërohen 40 rezervuarë, të cilët...

BURIM AKSIDENTESH MUNGESA E KAPAKËVE TË PUSETAVE

ELBASAN/ Kapakët metalikë të pusetave në Elbasan, Gramsh e Librazhd janë bërë objekt i preferuar i vjedhësve. Për muaj të tërë vazhdojnë vjedhjet pa...

Fadil Nasufi: “100-vjetori i Pavarësisë nuk duhet politizuar”

Berat/ Kryetari i Bashkisë së Beratit, Fadil Nasafi për festimet e 100-vjetorit të Pavarësisë ka thënë se po ndiqet me përpikëri një program i...

Skandal, terminali i ri i pasagjerëve pikon në 40 vende, udhëtarët lëvizin me çadra

DURRËS/ Cilësia e dobët e punimeve. Inaugurimi i Terminalit, ku u investuan 22 milionë euro u bë në muajin korrik Kanë qenë shirat e shumta...

Kadri UJKAJ / Kur mbetemi pré e filozofisë së robërisë

Kur dimë se tradita në shoqëritë e vërteta demokratike vlerësohet si hipotezë pune, në të cilën natyra e vendos njeriun apo popujt para të...

Vangjush SARO/ “Skenari” tjetër për 100-vjetorin

Pjesa e qytetëruar e shqiptarëve, kudo që ata janë, në Tiranë, në Vlorë, në Kamzë, në Dhërmi, në Burrel, në Skrapar, në Itali e...

Epopeja e Avni Rustemit, vrasja e Esat Toptanit dhe enigma për zemrën e Heroit

Dossier/ Historiani Agim hametaj: Avni Rustemi dhe marrëdhëniet e Zogut me Hasan Prishtinën. Fundi i atyre që vranë patriotët shqiptarë Komploti për vrasjen e Esat...

Partia e ushtarakëve, gati për të mbrojtur të drejtat. Qeveria të marrë masa për...

Intervista/Flet Petraq Proko, Kryetari i Shoqatës së Ushtarakëve për Durrësin, për padrejtësitë që po u bëhen Kategoria e ushtarakëve është e pakënaqur me trajtimet që...

Prof. Dr. Ago Nezha*/ LABËRIA NË 100-VJETORIN E PAVARËSISË

Në shoqërinë e re demokratike që jemi integruar në vitet e pluralizmit, shohim se shoqatat lozin një rol aktiv në njohjen, transmetimin dhe konsolidimin...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS