Sigal

Zedhenesja e PD Ina Zhupa permes nje postimi ne rrjetet sociale ka bere me dije se procesi per zgjedhjen e kryetarit te ri te deges 6, u finalizua me sukses.

Ja postimi i plote i Zhupës:

Nje proces shembullor bashkimi, zgjedhjesh dhe riperteritje strukturave te PD, Dega 6, u finalizua  sukses me zgjedhjen e kryetarit te ri te deges Dashnor Visha.

Dashnor Visha kontributor nder vite i deges se PD, ish sekretar dege, organizator i cmuar ne fushatat zgjedhore, profesionist i shkelqyer, njeri i mire arsimuar, familjar shembullor, sot mori votbesimin per nje mandat 4 vjecar ne krye te deges. Nje dore bashkepunimi Dashi ofroj per kete qe deshiron te kontriboj ne fitoren e ardhshme te PD, per kedo qe eshte perballe keqqeverisjes se Rames dhe Veliajt.

Si e deleguar ne degen, qe eshte edhe dega ime zgjedhore, dua te falenderoj cdo demokrat qe u perfshi ne kete proces, cdo kryetar e sekretar seksioni, cdo kryetar e sekretar grupseksioni, cdo anetar te FRPD, anetaret e LDG. Gjithashtu kam kenaqesine ti uroj edhe publikisht shume suksese Dashit, ne rrugen tone drejt fitoreve. Nje falenderim i vecante edhe per ish kryetarin e deges 6, Astrit Xake per drejtimin e deges ne keto 4 vite opozite e fuqishme.

PD me e forte, me e madhe, me e bashkuar se kurre.