Zbardhen EMRAT e të arrestuarve nga SPAK në hipotekën e Tiranës

200
Sigal

Tre zyrtarë të Kadastrës së Tiranës janë vënë në prangat e policisë ditën e sotme me urdhër të Prokurorisë së Posaçme(SPAK) dhe krimit ekonomik.

Burime për mediat bëjnë me dije se të hetuarit nga SPAK janë: Panol Nikolla te Hipoteka, pezullim detyre, për korrupsion. Neritan Balbusha, “Arrest në burg” për ushtrim të ndikimit të paligjshëm. Admir Buri, “Arrest në burg” për ushtrim të ndikimit të paligjshëm. Gazmend Dije “Arrest në burg”, për ushtrim të ndikimit të paligjshëm.