Xhelal Mziu: Kush fle në demokraci, zgjohet në diktaturë!

747
Sigal

Mijëra e mijëra qytetarë në Bulevardin e madh të demokracisë në Tiranë!
Thirrjet “Liri Demokraci” dhe “E duam Shqipërinë si gjithë Europa” kishin të njëjtën energji si në vitin 1990!
Të gjithë në sheshë në revoltë popullore, me brohoritjet “Rama ik”, për largimin e diktaturës së re të Rilindjes, shkeljen e kushtetutës dhe të çdo të drejte themelore të demokracisë e të njerëzimit!
Kush fle në demokraci, zgjohet në diktaturë!
Mjerë qeveria diktatoriale në protestën që do organizohet nga opozita me Bashën në krye, nuk do të ketë shesh e bulevard që t’i nxëri qytetarët!
Nuk do të ketë vend e vrimë ku të fshihet diktatura !
Ora po vjen. . .