Votat për Reformën Zgjedhore, Rama pret në takim opozitën parlamentare

279
Sigal

Edi Rama ka pranuar takimin pas kërkesës së opozitë parlamentare për t’u takuar me të në lidhje me çështjen e votave për reformën zgjedhore.

Takimi në fjalë do të zhvillohet ditën e sotme në orën 19:00 në Kuvend.

Kujtojmë se dje kreu i grupit demokrat Myslim Murrizi depozitoi së bashku me kolegun e tij Stojkun në Kuvend një tjetër kërkesë për takim me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e grupit parlamentar Taulant Balla për çështjen e reformës zgjedhore.

Murrizi tha se 28 të opozitës parlamentar dhe jashtë grupeve janë të vendosur të mos jenë fasadë dhe të mos votojnë asgjë që vjen nga Këshilli politik.