Vlora skuqet nga LSI, pritje entuziaste për Monika Kryemadhin

351
Sigal

Në orën 11.00  mbahet mitingu i madh i LSI-së në Vlorë, në hyrje të Lungomares. Që prej orëve të para të mëngjesit, jo vetëm LRI, por edhe me qindra e qindra të rinj të Vlorës po marshojnë drejt mitingut të Monika Kryemadhit.

Të tjerë i janë drejtuar hyrjes së qytetit për të pritur kryetaren e LSI dhe për t’ju bashkuar më pas mitingut të madh. Një pritje madhështore i është rezervuar kryetares së LSI-së nga qytetaret dhe te rinjte e Vlores, që asnjehere me pare nuk eshte pare ne kete qytet.

Mbeshtetja e LSI ne Vlore eshte rritur ne menyre te jashtezakonshme dhe kjo deshmohet edhe nga atmosfera pozitivie qe mbizoteron sot ne qytet.