Vjedhjet e Ballukut në Albcontrol: 400 mijë euro për kontrollin mjekësor të stafit, 300 mijë USD për 2 punonjës

116
Sigal

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar disa nga vjedhjet galopante të ‘Ndrikull Gryksisë’, në Albkontroll.

Në postimin e tij në Facebook, Berisha ka publikuar investigimin e Boldnews, i cili ka zbuluar tenderat me çmime stratosferike për shërbime shëndetësore të stafit të cilat arrinin në 400000 €, si dhe për trajtimet e dy punonjësve, me një çmim prej 300000$.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Keto jane vetem disa nga vjedhjet e Ndrikull Gryksise ne Albkontroll:

400000 € per kontrollin mjeksor te stafit.

300000$ per trajnimin e dy personave.

Ketu me poshte keni investigimin e gazetarit investigativ te pavarur. Lexoni sipas deshires raportimin e tij! Sb