VIDEO/ Presidenti Meta: Shqipëria mbështet Deklaratën e Silezisë për Solidaritet dhe Tranzicion të Drejtë

459
Sigal

“Shqipëria mbështet plotësisht Deklaratën e Silezisë për Solidaritet dhe Tranzicion të Drejtë”.  Këtë e ka bërë publike Presidenti i Republikës në një postim në faqen e tij në facebook.

Ja postimi i tij i plotë:

Shqipëria mbështet plotësisht Deklaratën e Silezisë për Solidaritet dhe Tranzicion të Drejtë.

Shumë falënderime për Presidentin e Polonisë, z.Andrzej Duda dhe Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, z.Antonio Guterres, për lidershipin dhe angazhimin e tyre.

Shqipëria mbështet plotësisht Deklaratën e Silezisë për Solidaritet dhe Tranzicion të Drejtë. Shumë falënderime për Presidentin e Polonisë, z.Andrzej Duda dhe Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, z.Antonio Guterres, për lidershipin dhe angazhimin e tyre.

Publiée par Ilir Meta sur Mardi 4 décembre 2018