VIDEO/ Pjesëmarrje masive në protestën e opozitës

16
Sigal

Pamjet që shihni tregojnë pjesëmarrjen masive në protestën e thirrur nga opozita. Qytetarë nga mbarë vendi, mbështetës të opozitës, iu përgjigjën thirrjeve për protestën që po mbahet sot para Kryeministrisë, kundër qeverisë ‘Rama’.

Ndonëse poshtë zyrës së Ramës po mbahet protestë, kryeministri ndodhet për një vizitë zyrtare në Turqi, me ftesë të Erdoganit.

Pamjet që shihni tregojnë se bulevardi “Dëshmorët e Kombit” është mbushur me protestueses, të cilët mbajnë dhe pankarta me mesazhe të ndryshme kundër qeverisë.  Përveç pankartave, protestuesit kanë zgjedhur që të mbajnë në duar flamurin e PD, dhe atë kuq e zi.