(VIDEO) Braimllari: Edi Rama përdor policinë dhe forcat speciale për të bllokuar protestën e artistëve

104

Sekretari i përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari në një postim në rrjetet sociale tregon me anë të videoje se si Edi Rama përdor policinë dhe forcat speciale për të bllokuar protestën e artistëve

Teksa sot në orën 17:30 është parashikuar që të nisë protesta kundër shembjen së Teatrit, e organizuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, e mbështetur shoqëria civile si dhe nga opozita, policia nëpër rrethe ka forcuar kontrollet në rrugë.

Ja video e plotë

Edi Rama përdor policinë dhe forcat speciale për të bllokuar protestën e artistëve.
Të gjithë hyrjet për në Tiranë bllokohen me urdhër politik të Edi Ramës.
Policia nuk po kryhen funksionin për të luftuar krimin e organizuar por për të dhunuar artistët dhe qytetarët.

Edi Rama perdor policine dhe forcat speciale per te bllokuar protesten e artisteve. Te gjithe hyrjet per ne Tirane bllokohen me urdher politik te Edi Rames. Policia nuk po kryhen funksionin per te luftuar krimin e organizuar por per te dhunuar artistet dhe qytetaret.

Gepostet von Endrit Braimllari am Mittwoch, 20. Mai 2020