VIDEO/ Braçe, Ramës: Hape telefonin për eksportuesit, boll ndihmuat Serbinë

119
Sigal

Deputeti Erion Braçe vazhdon të bëjë i vetëm opozitën ndaj Edi Ramës dhe qeverisë së tij.

Që kur iku nga qeveria, Braçe është treguar shumë kritik, madje më kritik edhe se Lulzim Basha dhe deputetët e tij.

Me anë të një video në Facebook, sot Braçe i bën thirrje Edi Ramës dhe qeveritarëve të tij që të hapin telefonat dhe tu përgjigjen eksportuesve.

Reagimi i plotë i Erion Braçes:

Hapni telefonin! Hapni telefonat! Pergjigjuni eksportuesve, jane mijera bujq pas tyre, eshte puna e tyre, jane te ardhurat e tyre!

Po marr nje shqetesim te perseritur prej dy ditesh; PO ME KTHEHET KAMIONI ME PERIME NGA #SERBIA!

U kemi thene eksportuesve se analizat e produktit-perimeve e frutave tona, do te njihen dhe atje, ne Serbi!

Nuk po ndodh!

Nese speci del ketu thuajse i paster, shumefish nen norme, analizuar ne laboratorin ku qeveria ka orientuar eksportuesit, si ka mundesi ne Serbi del ndryshe?

Shiko, vetem ky eksportues me thote qe ka nje renie drastike ne tregun serb, nga 20 kamione vjet ne janar, ne vetem 2 kete janar!

Nese duan te na nxjerrin nga tregu serb, te na i thone e ne te zgjedhim te jemi reciproke!

Nuk mund te jemi perjete te disfavorizuar;

Jemi te disfavorizuar ne sistemin fiskal, jemi te disfavorizuar ne mbeshtetje buxhetore me ta e me rajonin;

Nuk mund te jemi te disfavorizuar edhe per arsye burokratike e jo transparente edhe ne eksporte!

Ndaj,

Zgjidheni! Hapni telefonat e pergjigjuni eksportuesve!

Bujqesia nuk behet as me filma e as me foto, behet me pune!