Vasili: Zhgënjimi i një ideali!(VIDEO)

462
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili me anë të një video të publikuar në rrjetin e tij social Facebook, tregon se: Këshilli i Emërimeve në Drejtësi në vegël qorre të kapjes së drejtësisë nga Edi Rama dhe qeveria.

Ja postimi i i plotë i Vasilit:

Zhgënjimi i një ideali!(VIDEO).

Si një anëtar i Komisionit të reformës në Drejtësi, që lindi me qëllime krejt të tjera për ta pastruar drejtesinë dhe depolitizuar atë sot ndjej vetëm zhgënjim.

Kur shoh sot se si Këshilli i Emërimeve me Drejtësi që u bllokua nga rilindja dy vjet derisa në krye të vihej Dvoran-partia është shndërruar në një vegël qorre për të kapur gjykatën kushtetuese, sërish ndjej zhgënjim të thellë.

Të gjithë anëtarët socialistë të Komisionit të Reformës në Drejtësi duhet të skuqen sot, që i tradhëtuan kaq pacipësisht shqiptarët,që i zhgënjyen dhe u bënë autorë të kapjes më të neveritshme dhe të rrezikshme të drejtësisë.

Shiheni VIDEON që të kuptoni shndërrimin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi në vegël qorre të kapjes së drejtësisë nga Edi Rama dhe qeveria.

Zhgenjimi i nje ideali!(VIDEO).Si nje anetar i Komisionit te reformes ne Drejtesi, qe lindi me qellime krejt te tjera per ta pastruar drejtesine dhe depolitizuar ate sot ndjej vetem zhgenjim.Kur shoh sot se si Keshilli i Emerimeve me Drejtesi qe u bllokua nga rilindja dy vjet derisa ne krye te vihej Dvoran-partia eshte shnderruar ne nje vegel qorre per te kapur gjykaten kushtetuese, serish ndjej zhgenjim te thelle.Te gjithe anetaret socialiste te Komisionit te Reformes ne Drejtesi duhet te skuqen sot, qe i tradhetuan kaq pacipesisht shqiptaret,qe i zhgenjyen dhe u bene autore te kapjes me te neveritshme dhe te rrezikshme te drejtesise.Shiheni VIDEON qe te kuptoni shnderrimin e Keshillit te Emerimeve ne Drejtesi ne vegel qorre te kapjes se drejtesise nga Edi Rama dhe qeveria.

Gepostet von Petrit Vasili am Mittwoch, 13. November 2019