Vasili u kthehet ambasadorëve: Na e bëtë kryeministrin memec

638
Kreu i grupit të LSI-së Petrit Vasili përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka sulmuar kryeministrin Edi Rama. Vasili përmes ironisë u drejtohet ambasadorëve të huaj në vendin tonë se këta të fundit e bënë Ramën ‘memec’.
“Ndaj ambasadoret nga qejfi ose nga halli…..,duhet ta thonë ndonjë llaf, jo për të na sqaruar ne, se e kemi te qarte dhe do ti shkojmë deri ne fund krimit shtetëror”, shkruan Vasili.
MESAZHI I VASILIT
Ambasadorë na e bete Kryeministrin memec.
Kryeministri yne eshte bere memec dhe nuk flet per krimin shteteror te ekstradimit nazer seitaj.
Nuk “faj” kryeministri se ai vetem kater fjale di “a e degjuat SHBA dhe BE”.
Ndaj ambasadoret nga qejfi ose nga halli…..,duhet ta thone ndonjë llaf, jo për te na sqaruar ne, se e kemi te qarte dhe do ti shkojmë deri ne fund krimit shtetëror.
Por per kryeministrin e kane detyrim keta ambasadoret, se po nuk folen ata, ai nuk flet, dhe me nje fjale kryeministrin na e lane memec.


Sigal