Vasili sulmon Ramën: Shkollëpaku flet edhe për vaksinat, po na turpëron

463
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ditën e sotme kryeministrin Edi Rama për vaksinat.
Me një shënim në Facebook, Vasili shkruan se Rama nuk di çfarë thotë.
Ja çfarë shkruan Petrit Vasili në Facebook:
Shkollëpaku flet edhe për vaksinat.
Shpjegojani shkollëpakut që Shqipëria ka qenë vend lider për vaksinimin në gjithë Ballkanin, prandaj edhe princesha Matilde sot mbretëreshë e Belgjikës erdhi në 2012 për ta promovuar këtë sukses të Shqipërisë dhe për ta bërë shembull për gjithë rajonin, në emër të Organizatës Botërore të Shëndetësisë.
Thuajini të mos flasë më ky kryeministër injorant se po gajas dynjanë, por edhe po ja nxin faqen Shqipërisë.
Sigal