Vasili: Shëndetësia talebaneske e Edvin Ramës

10
Sigal

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka denoncuar kryerjen e vaksinave kundër koronavirusit pa protokollet e sigurisë shëndetësore. Në fotot e publikuara në Facebook, shihen mjekë që bëjnë vaksinimin pa doreza.

“Shëndetësia talebaneske e Edvin Ramës! Injorance dhe sharlatanizem mjeksor, kunder cdo rregulli mjeksor! Kulmi: Vaksinojne pa doreza si talebanē sot ne Shkoder me kryeshkollepakun përballë!! Ketij papagalli, qe ka turp edhe nga emri i tij, te cilin e nderroi dhe qe nuk ndertoi asgje me shendetesi, i duket normal cdo antimjeksi dhe antishkence, qe rrezikon shendetin e njerëzve. I vrau dhe po i vret shqiptaret cdo dite me pandemine dhe eshte thjesht nje i pashpirt. Rrofte propaganda!!”,- shkruan Vasili në një postim në Facebook.