Vasili: Reporterët pa kufi dhe mashtrimi pa kufi i Edi Ramës

401
Sigal

Nga Petrit Vasili:

Reporteret pa kufi dhe mashtrimi pa kufi i Edi Rames.

Reporteret pa kufi raportojne se liria e medias po rrenohet dhe po shkon poshte e me poshte dhe ka arritur plot 7 vende me poshte vetem ne 2018 qe eshte edhe viti i tepsise dhe timonit te Edi Rames.

Reporteret thone qarte:

“Sulmet mbi mediat, qoftë nga qeveria apo krimi i organizuar, arritën shkallë të pashembullt në vitin 2018. Gazetarët ishin cak i fyerjeve, kërcënimeve me vdekje dhe përndjekjeve ligjore, me qëllim të frikësimit dhe pengimit të hetimit të korrupsionit”.

Ndersa genjeshtari ordiner Edi Rama qe eshte kryeminister sot genjen pa ju dridhur qerpiku e thote:

“Por me këtë qeveri s’ka media të shantazhuar e liri të mohuar!”

Kush zgjedh ta besoje akoma Edi Ramen ose nuk ka asnje fije respekti per veten ose ka gelltitur çorben e piset te tij dhe duhet ta vjelle perdite.Keq e para e neveritshme e dyta.