Vasili-Ramës: O karagjoz, vendi po përballet me situatën katastrofike të Covid

105
Sigal

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një postim në rrjetet sociale, shprehet se vendi po përballet me situatën katastrofike të Covid-19, ndërsa Kryeministri Edi Rama bën karagjozin.

Vasili duke iu drejtuar Ramës shprehet se vendi është në emergjencë shëndetësore kombëtare, ndërsa i kërkon t´i rimbursojë ilaçet të prekurve nga Covid.

Postimi nga Petrit Vasili

Covidi situata katastrofike, ndersa kryeministri ben karagjozin, Turp!

O Kryeminister jane mijra e mijra qytetare me Covid çdo dite, gjendja eshte katatrofike, fol e vepro per ta se per kete paguhesh, apo ke devizen kush te rroje te rroje se ty s’te behet vone.

O kryeminister s’ka familje te paprekur nga Covid eshte emergjence shendetesore kombetare ne kulmin e saj.

O kryeminister boll bere karagjozin. Behet fjale per jeten dhe shendetin e njerezve dhe i ke lene njerezit ne meshire te fatit e mjaft prej tyre nuk i blejne dot ilacet se nuk kane para’.

O kryeministet rimbursoji ilacet per dhjetra mijra shqiptare te infektuar me Covid se e ke detyre me Kushtetute e ligj.

O kryeminister apo detyrim ke qe te paguash lek më lek vetem inceneratoret.