Vasili publikon dokumentin: Rama e dinte që më 5 gusht, SPAK ta ndjek penalisht për dramën e shqiptarëve në kufi!

251
Sigal

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili bëri me faj kryeministrin Edi Rama për kaosin e shkaktuar në Kakavijë nga radhët e gjata të qytetarëve. Sipas tij Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm e dinin që më 5 gusht vendimin e qeverisë greke.

Reagimi i Vasilit

Edi Rama u njoftua qe ne 5 gusht, SPAK-u ta ndjeke penalisht per dramen e shqiptareve ne kufi!

Edi Rama Kryeministër dhe Minister i Jashtëm është njoftuar që në datë 5 gusht nga Ambasadorja shqiptare ne Athinë për vendimet e Qeverisë Greke.

Edi Rama:

– nuk ndermori asnje veprim konkret shteteror,

– nuk ngriti asnje strukture per te menaxhuar situaten dhe parandaluar kete katastrofe humanitare

– nuk njoftoi publikisht shqiptaret per keto vendime,

– nuk ndermori asnje negociate me qeverine greke per ti dale te keqes perpara

– nuk vuri ne dispozicion te gjithe kapacitetet e testimit,

– nuk pergatiti asgje ne pikpamje humanitare per menaxhimin ne vend te kesaj situate,

Shperdorimi i detyres dhe neglizhenca e Edi Rames me pasoja te renda eshte sheshit.

Edi Rama zgjodhi plazhin dhe jo detyren.

SPAK-u ne se ekziston mē si strukture duhet te veproje urgjentisht dhe te filloje ndjekjen penale ndaj Edi Rames.

SPAK-u te zgjedhe ose do te jete ne krahun e te drejtes dhe te shqiptareve ose perballe tyre kunder te drejtes dhe ne krah te Edi Rames.

Shikoni vete Dokumentin qe ne 5 gusht ku Ambsadorja Shqiptare ne Athine njofton Qeverine Shqiptare.

Edi Rama u njoftua qe ne 5 gusht, SPAK-u ta ndjeke penalisht per dramen e shqiptareve ne kufi!Edi Rama Kryeminister…

Gepostet von Petrit Vasili am Montag, 17. August 2020