Vasili ministres Gjonaj: Mbathja zonjë, mos e përdor stilolapsin vetëm për…falsifikim

407
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ndaj deklaratave të ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila nuk pranoi asnjë përgjegjësi për shkeljet ligjore dhe falsifikimet e dokumenteve nga institucioni që drejton.

“E marra e Drejtësisë, krenare që flet me mendjen e të marrit…! Mbathja zonjë dhe mos ja shto me shume taksiratet vetes! I marri ta la në derë siç e ka zakon….! Jepi, mos e përdor stilolapsin vetëm për…falsifikim!”,- shprehet Vasili.