Vasili: McGonigal do të hetohet nga Kongresi në SHBA, Rama është vetëm një kufomë politike

103
Sigal

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka bërë të ditur se Mc Gonigal do të hetohet edhe në Kongres në SHBA, dhe deklaratat e ministrave të Ramës i cilëson si të pa vlera.

Vasili është shprehur se kurrë më parë nuk ka ekzistuar një raport shtetëror mafioz dhe ordiner si ky mes Ramës dhe McGonigal.

Postimi i Vasilit:

Mc Gonigal do te hetohet edhe ne Kongres ne SHBA, ministrat e Rames flasin si budallenj!

Mes Shqiperise dhe SHBA kurre nuk ka ekzistuar nje raport shteteror mafioz dhe ordiner si ky mes Rames dhe Mc Gonigal.

Kurre Shqiperia s’ka pasur Kryeminister as te djathte dhe as te majte qe te kishte rekorde te tilla te neveritshme, qe nga foto me Obamen si gruaja e Bilalit, apo fushata idiote kunder presidentit Trump dhe tani afera me Mc Gonigal.

Nje situate e tille do skuqte dhe turperonte kedo qenie te ndergjegjshme dhe te pergjegjshme e jo më ca te ashtuquajtur pushtetare rilindas apo ministra sic ju thone.

Por ka dhe qenie te shplara nga karakteri dhe nga morali si ministrat dallkauke te Rames, qe jo vetem s’jane shtetare gjekundi, por shfaqen vetem si lepires te cdo jashtqitje politike te Rames.

Nderkohe qe situata eshte shqetesim madhor ne nivelet me te larta te SHBA-se keta ministra budallenj thone se per Ameriken eshte problem qesharak.

Por keta budallenj me portofol ministri dhe analfabetë gjer ne dhimbje arrijne dhe i flasin te tilla budalleqe ne nje kohe kur:

 ne Amerike ngrihen dy procedime penale ne dy shtete ne Neë York dhe Ëashington

 Mbi Mc Gonigal 14 akuza, qe nga komploti e deri tek ryshfeti si dhe

 Hetim shume i gjere ne Kongresin Amerikan permes nje Komisioni te Posacem te kryesuar nga Z.Jim Jordan.

Edi Rama duhet te largohet nje ore e me pare.

Si kufome politike ai ka vdekur shteterisht, moralisht dhe politikisht.

Asnje avokati, as ministrave budallenj dhe as e çirakeve te matufepsur mediatike nuk ja ndryshon dot fatin Edi Rames, qe e ai vete e gatoi me zellin e nje nje pazarxhiu mafioz.