Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili me anë të një postimi në rrjetet sociale sulmon Tahirin se si shkaktar të mbledhjes së hashashit në vend.

Ja statusi i plotë i Petrit Vasili:

Rruspija u foli sot rilindasve ne emer te pergjimeve erotike dhe te droges te horrave me te cilet bashkeqeverisi nga ai me i gjati ne krye e deri tek me te gjatat e me te shkurtrat rreth e perqark.
Ai qe qelbi Shqiperine me droge,ai qe qelbi policine me krim,ai qe helmoi shkollat tej e tej me hashash e kokaine pacipesisht ben sot moral.
Moral mocali foli.
Sorra e perpoq te zbardhej duke u bere sterrë e zezē edhe me shume.
Shitje e aksioneve te policise te trafikantet dhe tradhetimi i punes se sherbimeve mike,makina, jahte, miliona euro neper makina dhe shtetin ne dispozicion te maskarenjve te droges,keto bema te sorres se zeze i di Shqiperia ane e mbane dhe s’ka gjethe fiku qe ja fsheh dot sikur ta vene as para as prapa.
Ketij hesapi te palare me shqiptaret nuk i shpeton dot sikur te beje edhe si rruspije edhe si çingije.