Vasili: Kryeministri, që s’i kthen as përgjigje popullit, do që të bëjë aleancë me të

482
Kryetari i Grupit Kuvendorë të LSI-së, Petrit Vasili nëpërmjet një statusi në fb, shkruan se Kryeministrin nuk e ka ndalur askush të mos i përgjigjet popullit, ku ka qenë deri më tani. Sipsa atij, “shkollëpaktit”, siç e cilëson Ramën, Vasili, nuk kupton gjë, por ai lexon vetëm ato çfarë i shkruajnë
Postimi i plotë Petrit Vasili:
Kryeministri, qe s’i kthen as pergjigje popullit, do qe te beje aleance me te.

Ky kryeministri na thote qe as ushtria qe ka ne kryeministri nuk i paska kthyer pergjigje hic ankesave dhe kerkesave te qytetareve.

Po kush i ndali? Po milionat e harxhuara per platformen? Po qindra rroga per vegjetuesit komentatore brenda kryeministrise?Po ky vete ku ka qene, ku ka vegjetuar tere keto vite, qe si paska pare vartesit se si nuk ja varin hic popullit? Po timonin a e kishte vete? Po aleancen me popullin,qe e paska perbuzur po vete, a do ta beje?

Shume pyetje keto, edhe te veshtira shume per shkollepaktin…

Neser do thote edhe per kete ndonje budallek tjeter, sic beri me TVSH e biznesit te vogel, qe ca dite kur e vuri tha e ç’nuk tha, pastaj kur e hoqi e qepi gojen.

Cte beje tjeter kur nuk kupton?E thjeshte fare: lexon e thote vetem ç’ti shkruajne. Lum ata ministra, qe tallen me te.

Sigal