Vasili: 138 dite nga denoncimi i Inceneratoreve, SPAK fle me regji!!

76
Sigal

Nga Petrit Vasili

138 dite nga denoncimi i Inceneratoreve, SPAK fle me regji!!

Ne 3 mars 2021 Monika Kryemadhi dorezoi ne SPAK denoncimin per aferen 400 milioneshe te Inceneratoreve shoqeruar me qindra dokumente, qe provonin vjedhjen me te madhe shteterore mafioze qe ishte provuar me dokumente.

Megjithese kane kaluar 138 dite ose me shume se kater muaj e gjysem asgje nuk ka ndodhur dhe SPAK nuk ka levizur as gishtin.

Per shkak se SPAK fle gjume sipas regjise rilindase, protagonistet e aferes se inceneratoreve ne vend qe te ishin perpara drejtesise u zgjodhen edhe deputete ne 25 prill.

Kush duatroket estradat shetitese te SPAK nga Lushnja ne Pogradec dhe vetsherbimin rilindas te Fierit eshte thjesht nje ushtar i blere i rilindjes dhe asgje me shume.

Denoncimi i Inceneratoreve dhe mosveprimi i SPAK eshte akuza me rende per të, por edhe prova me e qarte e veprimit sipas Regjise se rilindjes per te ruajtur paprekshmerine e saj.

Ky eshte krim ndaj shqiptareve, por te jene te sigurte qe Populli sheh, degjon dhe nuk harron kurre!!