Thaçi uron Metën: Kosovë-Shqipëri gjithmonë përkrah njëra-tjetrës

366
Presidenti i Kosovës ka uruar Ilir Metën pas marrjes së detyrës së re si president i Republikës së Shqipërisë. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Thaçi thotë se ka biseduar në telefon me Metën, ku kanë bashkëbiseduar për perspektivën evropiane të dy vendeve si dhe forcimin e bashkëpunimit.
Statusi i Thaçit: 
Sot zhvillova një bisedë telefonike me Presidentin e ri të Shqipërisë, z. Ilir Meta, të cilin e urova për detyrën e re.
Bashkëbiseduam për rëndësinë e përkushtimit tonë në forcimin e sundimit të ligjit dhe demokracisë, si dhe për perspektivën evropiane të dy shteteve tona.
Sigal