‘Të gjithë në miting në 16:30’, Berisha: Të përsërisim historinë

81

Ish Kryeministri Berisha ka bërë një shënim në faqen e tij në facebok ku u bën thirrje shqiptarëve që të jenë “të gjithe në mitnig në 16.30”.

“Të përsërisim historinë” shkruan ish Kryeministri.

“Nderim qytetarëve trima dhe guximtarë që shpejt me armën e guximit të tyre do përmbysin narko diktaturën e bastardit të bllokmenëve hoxhist Edvin Kristaq Xhelati!”

Ja postimi i plotë:

Të gjithë në miting në 16:30!

Të përsërisim historinë!

Sot në ora 16:30 Tirana e tërë derdhet në bulevardin e saj me parullën e dhjetorit 1990 “Poshtë Diktatura”
Por në 1990 bëhej fjalë për diktaturë moniste komuniste ndaj dhe qytetarët thërrisnin vdekje, vdekje, vdekje komunizmit dhe e permbysën atë.
Kurse tani bëhët fjale për diktaturë moniste të bazuar mbi drogën.

Prandaj edhe dje qytetarët thërrisnin vdekje, vdekje, vdekje narkoshtetit dhe do ta përmbysin atë.

Nderim qytetarëve trima dhe guximtarë që shpejt me armën e guximit të tyre do përmbysin narko diktaturën e bastardit të bllokmenëve hoxhist Edvin Kristaq Xhelati! sb

Image