“Të fundit për vaksinimin nga COVID”, Vasili: Shqipëria e para për më të paaftin kryeministër

27
Sigal

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaron se Shqipëria është e fundit për vaksinimet nga Covid-19.

Në rrjetet sociale, Vasili ka publikuar një raport të “monitor” ndërsa shkruan: “Shqipëria e fundit për vaksinimin nga COVID!

Shqipëria e para për më të paaftin dhe më mashtruesin kryeministër që ka!!”

Ndërkohë në vendin tonë procesi i vaksinimit nisi me bluzat e bardha. Ndërsa një ditë më parë nisi vaksinimi i personaliteteve mbi 80 vjeç.