Takimi – Zgjedhjet e 18 qershorit, ambasadori Lu shkon në zyrën e Bashës

468
Ambasadori amerikanë Donald Lu dhe ai i OSBE, Bernard Boschard kanë shkuar në zyrën e kreut të PD Lulzim Basha.
Takimi ka nisur rreth orës 10:30 dhe mendohet se në qendër të diskutimit janë reforma zgjedhore dhe zgjedhjet e 18 qershorit.
Partia Demokratike ka vendosur si kusht për zgjedhjet e 18 qershorit, votimin dhe numërimin elektronik si e vetmja garanci për zgjedhje të lira dhe të ndershme.
vijon
Sigal