Takimi me Zaev, Meta: E falenderova për kontributi për Marrëveshjen e Prespës

114
Sigal

Gjatë qëndrimit në Shkup, Presidenti Meta takoi edhe kryeministrin e dorëhequr, Zoran Zaev.

“E falenderova për kontributin e tij historik për arritjen e Marrëveshjes se Prespës dhe anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Po kështu, për përmirësimin e marrëdhënieve ndëretnike dhe konsolidimin e demokracisë, si dhe për vendimet e Qeverisë së tij për projektet madhore të Korridorit 8, shumë të rëndësishëm.”