Sulmi në SHBA, Berisha: Akt terrorist i shëmtuar

436
Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetin social Facebook, e ka cilësuar si një akt terrorist ngjarjen e ndodhur në Florida të SHBA, ku në një klub nate në Florida humbën jetën 50 persona dhe u plagosën 60 të tjerë.
Shkrimi i plotë i Sali Berishës në Facebook:
Nje akt terrorist i shemtuar!
Terrorizmi goditi perseri SHBA. Ne nje akt te rende e barbar, nje terrorist, duket i lidhur me shtetin islamik, ekzekutoi ne nje klub nate ne Florida 50 dhe plagosi rreth 60 te rinj te tjere qe po festonin.
Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt terrorist mizor, shpreh ngushellimet e mia me te sinqerta familjeve te viktimave dhe qeverise se SHBA sidhe u uroj nga zemra sherim te plote te plagosurve!
Sigal