Spitali i ri i Fierit, reagon Shehaj : A ka mundësi qeveria të bëjë transparencë, ky spital është dhuratë apo do paguhet si konçension ?

90

Nënkryetarja e LSI-së për qarkun Tiranë, Brisida Shehaj ka dhënë komentin e saj për ndërtimin dhe adiminstrimin e spitalit të ri që do të ndërtohet në Fier.

‘’Degjova sot qe spitali i ri i Fierit do administrohet fillimisht nga mjeke dhe staf Turq,pastaj nga mjeket Shqiptare. Ore mos na del dhe ky koncension?!?!?!? ‘’ – shprehet Brisida në postimin e saj.

 

Postimi i saj i plotë

Degjova sot qe spitali i ri i Fierit do administrohet fillimisht nga mjeke dhe staf Turq,pastaj nga mjeket Shqiptare.

Ore mos na del dhe ky koncension?!?!?!?

Se nuk na u tha afati i administrimit nga bamiresi.

Prandaj a ka mundesi qeveria te beje transparence, ky spital eshte dhurate apo do paguhet si koncension nga qeveria ????

Dhe pika e dyte me e rendesishmja nqs aty stafi do te jete i gjithe nga Turqia mjeket e infermieret tane do dalin ne rruge te madhe????

PRA DO KEMI DONACION APO KONCENSION????

KUR DO E MARRIM NE NE ADMISTRIM????