Sondazhi i ‘’Flame Tree Advisors’’/ Vendi po shkon ne drejtimin e gabuar, situata ekonomike është përkeqësuar

60
Sigal

Mbrëmjen e sotme në ‘Çim Peka Live’ janë prezantuar rezultatet e sondazhit të parë paraelektoral se si qytetarët e perceptojnë situatën politike në vend.

Sondazhi është kryer nga kompania ‘Flame Tree Advisors’ dhe në këtë sonazh që përbëhet nga 12 pyetje janë marrë në intervistë 4 mijë qytetarë.

Në pjesën e parë sondazhi është ndalur te situate ekonomike dhe nëse vendi po shkon në drejtimin e duhur apo të gabuar.

Më poshtë tabela dhe përgjigjet e sondazhit.