Skandal/ PD pengohet të denoncojë aferën e inceneratorëve

46

Partia Demokratike, ka denoncuar dhunën e ushtruar ndaj zedhënses së PD-së, Ina Zhupa dhe kreut të FRPD-së, Belind Këlliçi, për t’i penguar në denoncimin e aferës së inceneratorëve.

“Sot përfaqesuesit e opozitës Ina Zhupa dhe Belind Kellici u penguan me urdhër mafioz të bënin detyrën e tyre për të denoncuar aferën e mafias së plehrave në landfillin e Sharrës”, thuhet ne nje njoftim te opozitës .

Video tregon sesi dy perfaqësuesit e opozitës u agresuan nga brenda Landfillit.