Shqipëria e fundit në Europë për menaxhimin e krizës së Covid, “kompetenti i Surrelit” e shet si sukses

65

Prof.Kastriot Islami në rrjetin social ‘Facebook’ ka shpërndarë tabelën e revistës së mirënjohur globale “Forbes”, e cila  e rendit Shqipërinë të fundit për sa i përket suksesit për menaxhim e Covid-19.

“Ja cila eshte pergjigja e Fondacionit Soros ( qe tashme e keni pare dhe lexuar) per menaxhimin e krizes sanitare Covid-19. Shqiperia renditet e fundit ne Europe…
Dhe “kompetenti i Surrelit” mburrej se ishte me i suksesshmi ne bote dhe qe ja kishte kaluar Italise, Spanjes, Frances… kurse sot vendi eshte teresisht i izoluar nga Europa nga keqmenaxhimi i kesaj krize nga qeveria…”, shkruan Islami.