Shpërthen Vasili: Edi Rama ky kancer i krimit

423
Sigal

Kryetari i grupit parakmentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z.Petrit Vasili ka reaguar ndaj përgjimeve të publikuara nga Voice of America.

Vasili e quan kryeministrin kancer i krimit. U tund Zeri i Amerikes duke denoncuar felliqesirat e vjedhjes se votave nga Edi Rama me kriminele dhe me horra ne krye te bashkive- shkruan Vasili në një status në Facebook.

Ja postimi i plotë i Vasilit:

Edi Rama ky kancer i krimit.

Po a ka surrat më të rrijë ne qeveri ky Edi Rama.

U tund Zeri i Amerikes duke denoncuar felliqesirat e vjedhjes se votave nga Edi Rama me kriminele dhe me horra ne krye te bashkive.

I madh e i vogel e ka te qarte si drita e diellit se cfare bandit kryeminister kemi dhe se si ky eshte bere njesh me kriminelet,se si eshte bere peng i krimineleve,se si ndan parate me ta,se si ja ka shitur shtetin krimineleve.

Cdo dite qe rri ky kryeminister eshte dite feste per kriminelet dhe dite ferri per shqiptaret.

Ky kryeminister duhet shkulur me rrenje si kancer i krimit.