”Shpalli ligjin për legalizimin e kanabisit”, Vasili: Narkoshteti i Ramës marshon, Soreca heshti…

123

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka dënuar planin për legalizimin e kanabisit për mjekësi i bërë me dije nga Edi Rama sot gjatë konferencës me ambasadorin e BE.

Sipas Vasilit është një shpallje e ligjit të legalizimit të kanabisit dhe ndërkohë që narkoshteti marshon, Soreca i cili dëgjonte përkrah Ramës heshti.

Statusi nga Petrit Vasili

Edi Rama nga Selia e Europes,ne diten e Europes ne prani te perfaqesuesit te Europes shpall ligjin per legalizimin e Kanabisit.

Turp me te madh nuk ka.

Krim me i rende nuk behet.

Narkoshteti i Rames marshon.

Ndersa Soreka heshti….!