Sali Berisha video-mesazh demokratëve: Asnjë largim, të gjithë bashkë të çlirojmë PD nga pengmarrësi

185
Sigal

Ish-kryeministri Sali Berisha u ka drejtuar demokratëve një video mesazh duke kërkuar që asnjë të mos largohet nga partia, por të bashkohen kundër pengmarrësit Lulzim Basha.

‘Të dashur anëtare dhe anëtar të Partisë Demokratike, asnjë largim nga rradhët e saj, por të gjithë se bashku për të hedhur në koshin e plehrave vendimin antistatutor, amoral, poshtërues dhe fund e krye për interes personal të pengut Lulzim Basha. Rroftë Partia Demokratike e Shqipërisë!’, shkruan në Facebook ish-kryeministri Sali Berisha.