Rrahman Rraja në degjesën e Ramës. I biri nën akuzë për përdhunim dhe torturë, i nipi për atentat ndaj prokurorit

724
Sigal

 

Kryeministri Rama ka ftuar të gjithë ministrat, zv.ministrat, deputetë e anëtarë të PS të jenë prezent në prezantimin e planit kundër KÇK. Në sy ra prezenca e deputetit Rrahman Rraja, edhe pse I biri është nën akuzë për përdhunim dhe torturë ndaj Xhinsielës, ndërsa nipi/kushëriri për atentat ndaj prokurorit Ndoj dhe Land Muharremit. Paramendohet se ligji do të jetë i barabartë, por jo për të gjithë, me sa duket.